• Jasełka szkolne

• W piątek, ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, w szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowała grupa świetlicowa pod opieką pani Renaty Ostafin i Dagmary Zahel Uroczystość wprowadziła nas w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie we wspaniałych strojach, przenieśli nas w tamtą epokę i przypomnieli nam historię narodzin Jezusa. Świąteczne spotkanie zakończyło się koncertem laureatów konkursu kolęd i pastorałek. Po przedstawieniu zostały wręczone nagrody za klasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Małemu” (wyniki znajdują się w zakładce konkursy szkolne).

Spotkanie odbyło się w miłej  i świątecznej atmosferze w szkole

i przedszkolu

• Warsztaty plastyczne

• Dnia 21 grudnia w ramach projektu „4 pory roku” odbyły się zajęcia plastyczne pt. „Witamy zimę”. Pani Iwona Rakoczy przedstawiła dzieciom różne techniki wykonania pejzaży zimowych. Dzieci wyklejały, malowały, wycinały, tworzyły charakterystyczne elementy zimowego krajobrazu. I tak powstały piękne zimowe prace. To były ciekawe zajęcia, dzieci wykazały się ogromną ilością pomysłów i kreatywnością. W taki oryginalny sposób uczniowie klas I-III powitali zimę.

Wychowawcy klas I-III

• Jasełka w GOKiS

• 14 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas drugich i trzecich wzięli udział w wyjątkowym świątecznym wydarzeniu– występy w jasełkach przygotowane z myślą o osobach potrzebujących z terenu naszej gminy. Swoim występem stworzyli magiczny moment, który rozjaśnił serca wszystkich zebranych na uroczystej Wigilii w Gminnym Ośrodku Kultury w Pcimiu.

Jasełka Dla Osób Potrzebujących to inicjatywa, która zrodziła się z pragnienia podzielenia się radością i ciepłem świąt Bożego Narodzenia z wszystkimi. W tym wyjątkowym przedstawieniu uczestniczyli nasi utalentowani uczniowie, którzy z pasją i zaangażowaniem pod opieką Pani Renaty Ostafin przygotowali widowisko, mające na celu przyniesienie uśmiechu na twarze osób dotkniętych trudnościami życiowymi. Była to doskonała okazja, by razem poczuć magię świąt i podzielić się nią z innymi.

Wolontariat szkoły przygotował także dla Wszystkich Gości drobne upominki jako wyraz solidarności oraz troski o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Wierzymy, że wspólnie możemy uczynić te Święta wyjątkowymi dla każdego. Ta chwila wspólnego świętowania stała się wyrazem naszej otwartości, życzliwości i gotowości do pomocy innym.

• Podsumowanie akcji NAKARM KOCIAKA!

• Zakończyliśmy akcję Samorządu Uczniowskiego, dzięki której mogliśmy wesprzeć stowarzyszenie "Przytul Sierściucha", działającego w Myślenicach.

Zorganizowana  akcja "NAKARM KOCIAKA" pozwoliła zebrać:

1092,33 zł,

53 kg  karmy dla kotów,

21 kg żwirku,

20 rolek ręczników papierowych oraz

3 obroże.

Dziękujemy bardzo  uczniom, rodzicom za okazane zaangażowanie, wsparcie i pomoc zarówno finansową jak i materialną.

Wolontariusze stowarzyszenia „Przytul Sierściucha” byli pod wrażeniem ilości zebranych środków.

Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc.

Bardzo dziękuję przedstawicielom Samorządu, którzy okazali niezwykłe zaangażowanie podczas przygotowania i przeprowadzenia akcji.

Zapraszamy do wejścia na stronę stowarzyszenia „Przytul Sierściucha” na Facebooku, gdzie znajduje się informacja o naszej akcji.

Opiekun Samorządu Paulina Nowacka - Łopata

• Szkolne Zawody w Koszykówce

•    W piątek 15 grudnia 2023 w naszej Szkole odbyły się Szkolne Zawody w Koszykówce klas 4-8.  Do rywalizacji stanęli przedstawiciele sześciu klas, rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa 7a, drugie 8a , a na trzecim miejscu uplasowała się 6a. Na piersiach tych zespołów zawisły pamiątkowe medale ufundowane jak zawsze przez Radę Rodziców . Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknej sportowej postawy!

• Dn. 06. 12. 2023 świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki.

Dla klas I-III Mikołaj przygotował miłą niespodziankę – wyjazd do figloparku i kręgielni. W Sali zabaw dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji tj. tunele, zjeżdżalnie, basen z kulkami. Na kręgielni aktywnie uczestniczyli w zdrowej rywalizacji. Po krótkim instruktarzu i rozgrzewce przyszedł czas na małe zawody na największą liczbę strąconych kręgli. Wszystkim bardzo spodobał się ten sposób spędzania Mikołajek.

Święty Mikołaj nie zapomniał o naszej szkole i wraz z aniołkami, diabłem i reniferem zjawił się u nas osobiście  aby rozdać wszystkim uczniom oraz nauczycielom pierniczki.

Większość uczniów założyła w ten dzień  mikołajkowy akcent, co wszystkich jeszcze bardziej wprowadziło w świąteczny nastrój.

• Wyjazd integracyjny 5a

• Klasa 5a we wtorek 5 grudnia 2023 miała okazję zintegrować się w trakcie wyjazdu do kręgielni w Jaworniku. Gra w kręgle, to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jest to także świetny sport rekreacyjny osób w każdym wieku. Najpopularniejszą odmianą gry w kręgle jest bowling, który poprawia naszą koncentrację, samopoczucie, równowagę i skupienie. Po wysiłku na torze przyszedł czas na wspólną pizzę. To były udane Mikołajki !

• Andrzejki 2023

Dn. 30. 11. 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki.

Podczas zabawy klas I – III wróżki samorządu szkolnego częstowały uczniów cukierkami z wróżbami w j. angielskim. O godz. 16 rozpoczęła się zabawa dla klas IV – VIII zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, podczas której czekały na uczniów liczne atrakcje:

-Ścianka do zdjęć

-Wróżby

-Bufet

-Karaoke

-Wspólny taniec: Belgijka i Kowbojka

-Wybór Króla i Królowej Andrzejek.

Bardzo dziękujemy uczniom a szczególnie ich rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie bufetu. Dzięki temu w menu bufetu pojawiły się nachosy, babeczki, rogaliki, bezy, galaretki, napoje. Zebrane pieniądze zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego, którego celem jest zakupienie sofy do biblioteki.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Pauliną Nowacką - Łopatą