• Ferie z książką

•   Biblioteka szkolna ogłasza akcję:

"FERIE Z KSIĄŻKĄ", przeznaczoną dla uczniów z klas I-III.

Czytaj codziennie co najmniej 20 minut, zbierz 10 podpisów rodzica a otrzymasz 5 do dziennika

oraz słodki upominek. Zapraszam do przygody z książką.

• Pasowanie na  „Czytelnika biblioteki szkolnej”

•    24. stycznia 2023r w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję uczniowie z klasy czwartej przebrali się za postacie z bajek: Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Myszkę Miki, Czerwonego Kapturka, Calineczkę i Mikołajka i towarzyszyły pierwszakom w tym ważnym dniu.

Po odgadnięciu zagadek uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Wypożyczyli książki i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, wykonane przez klasę trzecią.

• Pomoc dla Zosi Pająk- POSZUKIWANE ZABAWKI!

• Drodzy uczniowie i Rodzice!
            Nasza wspólnota szkolna pragnie włączyć się do akcji, która ma na celu pomóc Zosi Pająk chorej na SMA(rdzeniowy zanik mięśni). Leczenie, które może pomóc tej małej dzielnej dziewczynce to koszt 10 mln zł. Jest to ogromna kwota, ale i ludzi o wielkich, szczodrych sercach jest wielu. Dla dobra nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego ruszyła szeroko propagowana pomoc dla Zosi szczególnie, w mediach społecznościowych .
            Na rzecz Zosi przeprowadzane są liczne licytacje. My również chcemy dołączyć do Aukcji na której będą licytowane między innymi rzeczy przez nas zebrane.

Mogą to być: klocki puzzle, zabawki drewniane, malowanki, artykuły szkolne i wiele innych (oprócz pluszaków). Rzeczy , które w czasie licytacji ktoś będzie chciał kupić.
            Pamiętajmy mają to być rzeczy nowe lub używane,ale nadające się do powtórnego użytku.
            Wiemy, że możemy na Was liczyć, co wielokrotnie udowodniliście!
            POMÓŻMY WSPÓLNIE URATOWAĆ ZDROWIE I ŻYCIE ZOSI.
            Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej o Zosi i jej walce z chorobą oraz tym jak można jej pomóc odsyłam do poniższego linku

W naszej szkole będziemy zbierać przyniesione przez Was rzeczy od 16 do 28 stycznia.
            Od poniedziałku przy szatniach w obydwu budynkach od godz. 7.25 do 7.55 będą czuwać wolontariusze przy pudłach, do których będzie można kłaść przyniesione rzeczy.
            Rzeczy można także przekazywać bezpośrednio do pani Katechetki, pani Dagmary Zahel lub pani Dominiki Hudaszek.
            Z góry dziękujemy za Wasze WIELKIE SERCA!

RUSZAJMY NIEŚĆ POMOC!!!
            Szkolny Wolontariat

• Mali mistrzowie matematyki

• Rozpoczynamy w przedszkolu realizację projektu matematycznego pod nazwą

Mali mistrzowie matematyki” w ramach programu grantowego ”mFundacja”.

Projekt jest skierowany do dzieci z oddziału przedszkolnego „A” i „B” przy Szkole Podstawowej w Trzebuni, ich rodziców i rodzeństwa.

Będzie realizowany od lutego do maja 2023 roku.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w kwocie 5000 zł.

W czasie trwania projektu zostały zaplanowane następujące działania:

• Utworzenie w salach kącików matematycznych „Matematyczne skarby” i „Lubimy planszówki” (luty);

• Dzień Figur Geometrycznych (luty);

• zajęcia z kodowania w każdym miesiącu;

• zwiedzanie sali matematycznej, spotkanie z nauczycielem matematyki w szkole i pokaz przyrządów matematycznych (marzec);

• Dzień Matematyki (marzec);

• udział 6 – latków w lekcji matematyki w klasie I Szkoły Podstawowej (kwiecień);

• podchody matematyczne (maj)

• konkurs „Rodzinna matematyka” (maj).

Autorami projektu są mgr Maria Wilk i mgr Anna Żaba.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w Szkole Podstawowej w Trzebuni

tel.12 273 45 29 oraz na stronie internetowej szkoły i przedszkola http://www.szkolatrzebunia.edupage.org/ a także na stronie internetowej Gminy Pcim  http://www.pcim.pl/

• Dodatkowe zajęcia w ramach Projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa"

• W roku szkolnym  2022/2023 w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni planowana jest realizacja zajęć w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3”.
            Celem projektu jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek oświatowych w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację i rozwój uczniów, tj. :
            1. Działania uzupełniające u uczniów braki edukacyjne w realizacji podstawy programowej oraz działania z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uzasadnione sytuacją związaną z prowadzeniem nauki w formie zdalnej, takie jak: zajęcia wyrównawcze, dodatkowe zajęcia edukacyjne, koła zainteresowań i inne dostosowane do warunków, możliwości i potrzeb szkół oraz warunków epidemicznych.
            2. Działania wspomagające psychologicznie uczniów w nadrobieniu braków edukacyjnych i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji w zakładce Małopolska Tarcza

• Wycieczka klasy 4a

• Uczniowie klasy 4a dnia 21.12.2022 wzięli udział w wycieczce, która rozpoczęła się warsztatami w „Ale klocki” edukacyjnej sali zabaw w Myślenicach. Uczniowie mieli okazję konstruować z klocków Lego i wykonać dekoracje świąteczne długopisami 3D. Po wspaniałej zabawie udali się do Cinema City Bonarka na seans filmowy „ Bella i Sebastian – nowe pokolenie.

• Konkurs " Zakładka do książki"

• WYNIKI KONKURSU DLA KLAS 4-8 NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI:

1. Anna Łabędź 5a
            2. Aleksandra Adamczyk 4a
            3. Daniel Mardaus 8a

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostały uroczyście wręczone 22.12.2022r po Jasełkach.

GRATULUJEMY LAUREATOM!!