• XXXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich

• 18 września br. młodzież naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości patriotycznej, upamiętniającej ważne wydarzenia z okresu II wojny światowej. XXXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie którego punktem kulminacyjnym była polowa msza św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę jest żywa lekcją historii oraz okazją do przypomnienia, jaką ofiarę złożył naród polski w walce z niemieckim okupantem.

• Apel upamiętniający 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej

•           W dniu dzisiejszym tj. 16. 09. 2022 r. odbył się w Naszej Szkole uroczysty apel upamiętniający wybuch II wojny światowej. Data nie jest przypadkowa, gdyż to właśnie 17 września miała miejsce agresja wojsk sowieckich na Polskę. Działania te pogrzebały nadzieje Polaków na zwycięstwo. Uczniowie z klas siódmych wraz z chórem, którego opiekunem jest p. Iwona Rakoczy, przedstawili wzruszającą akademią. Dziękujemy wszystkim za wzorową postawę i odświętny strój pokazujący, że pamiętamy o tych, którzy poświęcili swoje życie za Ojczyznę.

• PROJEKT „Już pływam”

realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Gmina Pcim  po raz kolejny  zagospodaruje czas wolny dla dzieci i młodzieży organizując zajęcia rekreacyjno-sportowe pod nazwą „Już pływam”. Projekt realizowany  przy wsparciu finansowym budżetu Województwa Małopolskiego , na który pozyskano  środki w wysokości                         16 300,00 zł.   Zajęcia odbywać się będą od września 2022  na Krytej Pływalni  Aquarius  w  Myślenicach.

Z nauki pływania skorzystają   również uczniowie  naszej Szkoły w liczbie 30 osób . O bezpieczeństwo dzieci będą  wykwalifikowani instruktorzy pływania oraz opiekunowie grupy.

Małopolski projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie hartować młody organizm, kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, pokory, poprawiając tym samym kondycje i koordynacje ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie.

• Edukacja ekologiczna

• Szkoła Podstawowa w Trzebuni przystąpiła do projektu „ESA dla OSE”. Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Warunkiem przystąpienia do projektu było przeprowadzenie akcji promocyjnej projektu wśród dzieci szkolnych oraz stworzenie pracy konkursowej „Moja szkoła OSE w projekcie ESA dla OSE” (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna). Komisja konkursowa pozytywnie rozpatrzyła naszą pracę i zostaliśmy zakwalifikowani do projektu. Na budynku szkoły został zainstalowany czujnik smogu (miernik stężenia pyłów zawieszonych, który stale monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza) i tablica led do prezentacji wyników pomiaru. Ponadto w ramach projektu ESA w szkole podejmowane będą liczne działania edukacyjne. W trakcie zajęć, spotkań i warsztatów ich uczestnicy otrzymają informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych, a także wskazówki, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, była lepsza.

• Ważny komunikat - wyjazdy na basen

• W Gminie Pcim  od września 2022 będzie realizowany  projekt „Już pływam” edycja 2022.

W realizowanym projekcie  dla Szkoły Podstawowej w Trzebuni przyznano 30 miejsc (dla uczniów klas I- IV nieumiejących pływać). Zajęcia na basenie  w Myślenicach będą odbywać się w piątki od 12.00-13.30.

Koszt udziału dziecka  120 zł za całość (9 wyjazdów po 2h, bilet wstępu, instruktor, opieka i transport).

Zapisy dla uczniów będą prowadzone 8.09.22 w sekretariacie.

Zgodnie z regulaminem projektu :

1 Przy rekrutacji pierwszeństwo mają uczniowie nieumiejący pływać z klas I-IV oraz

uczniowie u których wykryto wady postawy.

2. Dokumentem niezbędnym do uczestnictwa  w projekcie jest :

• wypełnienie przez zainteresowanego rodzica niepełnoletniego ucznia deklaracji uczestnictwa w projekcie (zał. nr 1),
            • dołączenie  do deklaracji :

- oświadczenie rodzica o braku przeciwwskazań do nauki pływania (zał. nr 2),

- klauzula RODO (zał. nr 3),

- zgoda na wykorzystanie wizerunku (zał. nr 6)

O zakwalifikowaniu uczestnika decydować będzie kolejność złożenia pełnej dokumentacji.

Poniżej dokumenty do pobrania - regulamin wraz z załącznikami

Regulamin-uczestnictwa-.doc

Zalacznik_nr_3_klauzula_RODO_rodzic.docx

• Zajęcia sportowe z AMS Pcim!

• W tym roku w naszej szkole odbywać się będą ogólnorozwojowe zajęcia sportowe z elementami siatkówki prowadzone przez Akademie Małego Sportowca. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z klas 1-4. Odbywać się będą w naszej szkole w poniedziałki na 6 lekcji w godz. 12.55-13.40. W związku powyższym zapraszam Państwa dzieci do udziału w pierwszych bezpłatnych zajęciach otwartych, które odbędą się 12 września (poniedziałek na 6 lekcji). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://malysportowiec.pl/ oraz pod numerem telefonu 725099199. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia jak wyglądają takie zajęcia pod poniższym linkiem:

Co zyskają Państwa Dzieci:

🟩zaspokoją naturalną potrzebę ruchu

🟦wszechstronny rozwój

🟨zdrowie i sprawność fizyczną

🟪nawiążą nowe znajomości

A to wszystko w dobrej atmosferze pod okiem wykwalifikowanych Trenerów, o czym świadczą także wyniki uzyskiwane przez AMS Pcim.

• Wywiadówki

• Pierwsze spotkania wychowawców z rodzicami w roku szkolnym 2022/23 odbędą się 8 września 2022 r. o godz. 17.00 w salach wg wykazu umieszczonego na drzwiach wejściowych.