• Akademia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja.

• Dzisiaj tj. 27 kwietnia 2023 r. odbyła się w szkole  uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego w asyście pocztu sztandarowego. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy 4 przygotowani przez wychowawczynię Panią Małgorzatę Michalik. W pięknym strojach z tamtej epoki, przypomnieli nam o tych wydarzeniach sprzed  232 lat. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Zaakcentowano także przypadające na 2 maja "Święto flagi" a cała szkoła udekorowana była w biało-czerwone barwy.

• Uczniowie z Trzebuni najlepsi w konkursie "ARS RHETORICA"

• Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu 27.04.2023 ogosił wyniki Konkursu Recytatorskiego "Arc Rhetorica 2023"

W kategorii wiekowej klasy I – III, II miejsce zajęła Ewelina Lach

a w kategorii klasy IV-VI całe podium zajęli uczniowie naszej szkoły:

I miejsce – Anna Łabędź

II miejsce – Martyna Bystroń

III miejsce – Wojciech Oskwarek

Jury w podsumowaniu zwróciło uwagę na wysoki poziom występów. Doceniło walory artystyczne jak i wszelkie aspekty związane z recytacją. Dotyczy to doboru tekstu, jego interpretacji  jak również dykcji oraz oddechu.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich czytelników i miłośników książek. Został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności  intelektualnej za pomocą praw autorskich.
                  Wszystkie klasy wykonały piękne plakaty: „Laurka dla Książki”.

Każda z klas 1-3 otrzymała grę „Dubble”, ufundowaną przez Radę Rodziców.

Werdykt jury dotyczący klas 4-8:
            1.    miejsce – 5b
            2.    m. – 6a
            3.    m. – 4a i  5a

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

• Zapraszamy na blog Kacpra

• Zapraszamy Wszystkich do odwiedzenia bloga ucznia naszej szkoły Kacpra Partyki „Szept Ciszy”.

Kacper opowiada w nim o sobie, swoim życiu, pasjach i marzeniach. Jest to okazja, by poznać rzeczywistość osoby z autyzmem, zobaczyć jej świat od wewnątrz.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

• Wyjazd na Uniwersytet Jagielloński

• Uczniowie klas VIII i VII,  podczas realizowanego w  naszej szkole  projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3” uczestniczyli w pokazie na Wydziale Chemii UJ ,,Chemik na miejsc zbrodni”.

Podczas pokazu uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na pytania: Po co chemik jest na miejscu zbrodni? Jakie doświadczenia wykonuje, co ze sobą zabiera oraz czy techniki wykorzystywane w filmach sprawdzają się w rzeczywistości.
            Omawiane przez prowadzących techniki zostały zilustrowane różnymi doświadczeniami połączonymi z omówieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji.
                  Było to dla uczniów interesujące przeżycie i pokazało jak różne, często bardzo praktyczne zastosowanie ma wiedza chemiczna.

• Wycieczka do Muzeum Iluzji

•

Dnia 19 kwietnia klasa III, biorąca udział w projekcie „Małopolskiej tarczy Antykryzysowej” wspierającej szkoły, była na wycieczce w Krakowie, w Muzeum Iluzji.

Muzeum Iluzji to przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami.

Wycieczka bardzo się podobała. Uczniowie z zaangażowaniem odkrywali sekrety niesamowitego świata iluzji oraz pogłębiali swoją wiedzę obserwując ciekawe zjawiska. Zrozumieli znaczenie pojęcia iluzja. Doznali niesamowitych wrażeń niewłaściwej interpretacji widzianego zjawiska.

• Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/24

• Informacja o utworzeniu w roku szkolnym 2023/24 dodatkowego oddziału przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni informuję, że decyzją Wójta Gminy Pcim w roku szkolnym 2023/24 zostaje utworzony dodatkowy oddział przedszkolny.

Wszyscy kandydaci, którzy złożyli wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola a nie zostali przyjęci, w celu zapisania dziecka do przedszkola zobowiązani są do złożenia w sekretariacie szkoły od 11.04.2023 r. do dnia 13.04.2023 r. do godz. 14.30  dokumentu  „Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola przy Szkole Podstawowej w Trzebuni na rok szkolny 2023/24”.

Dokument można pobrać z linku poniżej

POTWIERDZENIE_WOLI-_oddzialy_przedszkolne.pdf

lub z sekretariatu szkoły.