• W roku szkolnym  2022/2023 w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni planowana jest realizacja zajęć w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3”

Celem projektu jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek oświatowych w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację i rozwój uczniów, tj.

1. działania uzupełniające u uczniów braki edukacyjne w realizacji podstawy programowej oraz działania z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uzasadnione sytuacją związaną z prowadzeniem nauki w formie zdalnej, takie jak zajęcia:

• wyrównawcze,
        • dodatkowe zajęcia edukacyjne,
        • koła zainteresowań
        •  inne dostosowane do warunków, możliwości i potrzeb szkół oraz warunków epidemicznych.

2. działania wspomagające psychologicznie uczniów w nadrobieniu braków edukacyjnych                                     i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza Szkoła Podstawowa w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3”  realizuje następujące formy wsparcia uczniów :

1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 2b  - ilość osób 12
        2. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 2a  - ilość osób 12
        3. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 3  - ilość osób 21
        4. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 4 - ilość osób 16
        5. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 5a  - ilość osób 13
        6. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 5b  - ilość osób 13
        7. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 6  - ilość osób 23
        8. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 7  - ilość osób 12
        9. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 8a  - ilość osób 14
        10. Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa 8b  - ilość osób 12
        11. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego  - klasa 8a  - ilość osób 14
        12. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego  - klasa 8b  - ilość osób 12
        13. Koło zainteresowań z języka angielskiego  -  uczniowie z kl. 6  - ilość osób 10
        14. Koło zainteresowań z fizyki  -  uczniowie z kl. 7-8  - ilość osób 10
        15. Koło zainteresowań z chemii  -  uczniowie z kl. 7-8  - ilość osób 10
        16. Wyjazd do Parku doświadczeń w Krakowie - uczniowie z kl. 7-8 – ilość osób 15
        17. Wyjazd na zajęcia Wydziału chemii UJ „Chemik na miejscu zbrodni” -  uczniowie z kl. 7-8  - ilość osób 15
        18. Wyjazd do Muzeum Iluzji w Krakowie w ramach zajęć z nauk przyrodniczych  - uczniowie z kl. 3  - ilość osób 23

Poniżej regulamin z załącznikami

Regulamin_projektu_MTA.docx

Zalacznik_nr_1_Karta_zgloszenia.docx

Zalacznik_nr_2_Rodo.docx

• Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń

29 maja zainteresowani uczniowie klas 7-8 pojechali na lekcję fizyki do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu: „Małopolska tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3”.

Podstawą wizyty w tym ogrodzie jest zwiedzanie polegające na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający uczestniczą w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń, prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Na dużym obszarze parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością. Uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić kilkadziesiąt doświadczeń z różnych dziedzin fizyki (optyki, magnetyzmu, hydrostatyki, akustyki i mechaniki). Najwięcej emocji dostarczyły wyścigi oraz jazda rowerem po linie.

Uzupełnieniem zwiedzania Ogrodu Doświadczeń były warsztaty pt. „Mroźne eksperymenty”, w których nasi uczniowie aktywnie brali udział.

M.Baran-Czesnowska

• Wycieczka do Muzeum Iluzji

Dnia 19 kwietnia klasa III, biorąca udział w projekcie „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3” była na wycieczce w Krakowie, w Muzeum Iluzji.

Muzeum Iluzji to przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami.

Wycieczka bardzo się podobała. Uczniowie z zaangażowaniem odkrywali sekrety niesamowitego świata iluzji oraz pogłębiali swoją wiedzę obserwując ciekawe zjawiska. Zrozumieli znaczenie pojęcia iluzja. Doznali niesamowitych wrażeń niewłaściwej interpretacji widzianego zjawiska.

• Wyjazd na Uniwersytet Jagielloński

Uczniowie klas VIII i VII,  podczas realizowanego w  naszej szkole  projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3” uczestniczyli w pokazie na Wydziale Chemii UJ ,,Chemik na miejsc zbrodni”.

Podczas pokazu uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na pytania: Po co chemik jest na miejscu zbrodni? Jakie doświadczenia wykonuje, co ze sobą zabiera oraz czy techniki wykorzystywane w filmach sprawdzają się w rzeczywistości.
      Omawiane przez prowadzących techniki zostały zilustrowane różnymi doświadczeniami połączonymi z omówieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji.
            Było to dla uczniów interesujące przeżycie i pokazało jak różne, często bardzo praktyczne zastosowanie ma wiedza chemiczna.