• Wycieczka klas szóstych i siódmych do Krakowa

          • W dniu 5. 05. 2023 r. uczniowie klas szóstych i siódmych uczestniczyli w wycieczce do Krakowa . Spektakl „Mały Książę” w Teatrze Współczesnym, był pierwszym punktem naszego wyjazdu. Następnie udaliśmy się do ZOO, gdzie pani przewodnik opowiadała o dostosowaniach zwierząt, do życie w rożnych warunkach przyrodniczych.

          • WYCIECZKA DO APILANDII

          • W ostatni tydzień kwietnia klasy I- III odwiedziły Interaktywne Muzeum Pszczelarskie APILANDIA W Kleczy Dolnej. W tej niezwykłej pszczelej krainie okazało się,  że zwiedzanie muzeum wcale nie musi być nudne. W ponad 100 – letnich podziemiach  dzieci zobaczyły  nowoczesną multimedialną wystawę i  w sposób interaktywny mogły poznać sekrety życia pszczół  i ich znaczenie w życiu człowieka oraz pracę pszczelarza „od kuchni”. Uczniowie brali również udział w warsztatach  pszczelarskich, podczas których  każdy mógł  samodzielnie spróbować swoich sił w wykonywaniu świec z wosku pszczelego, poznać dobroczynne właściwości pszczelich produktów, a także spróbować słodkich pyszności prosto z ula. Podczas warsztatów dowiedzieli się m.in. czym różnią się od siebie miody, jak smakuje kolorowy pyłek kwiatowy i jak wpływa na nasze zdrowie oraz czym jest „chlebek pszczeli”. Dużą atrakcją wycieczki były oczywiście zakupy w muzealnym sklepie, gdzie czekały na wszystkich ciekawe gadżety o tematyce pszczelarskiej i różnorakie pszczele produkty. Uczniowie wrócili  do domu zadowoleni i pełni wrażeń oraz bogatsi o cenną wiedzę  o otaczającej nas przyrodzie.

          • Udział w Festiwalu Zawodów

          • W  dniach 26-27 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, przy ul. Galicyjska 9 odbył się Festiwal Zawodów, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. W EXPO Kraków można było zobaczyć prezentacje w strefach tematycznych – ponad 100 stoisk wystawienniczych. Nasi uczniowie mogli poznać bogatą ofertę szkół średnich województwa małopolskiego.

          • Uczniowie z Trzebuni najlepsi w konkursie "ARS RHETORICA"

          • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu 27.04.2023 ogosił wyniki Konkursu Recytatorskiego "Arc Rhetorica 2023"

            W kategorii wiekowej klasy I – III, II miejsce zajęła Ewelina Lach

            a w kategorii klasy IV-VI całe podium zajęli uczniowie naszej szkoły:

            I miejsce – Anna Łabędź 

            II miejsce – Martyna Bystroń 

            III miejsce – Wojciech Oskwarek 


            Jury w podsumowaniu zwróciło uwagę na wysoki poziom występów. Doceniło walory artystyczne jak i wszelkie aspekty związane z recytacją. Dotyczy to doboru tekstu, jego interpretacji  jak również dykcji oraz oddechu. 

            Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • 25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich czytelników i miłośników książek. Został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności  intelektualnej za pomocą praw autorskich. 
                  Wszystkie klasy wykonały piękne plakaty: „Laurka dla Książki”.

            Każda z klas 1-3 otrzymała grę „Dubble”, ufundowaną przez Radę Rodziców.

            Werdykt jury dotyczący klas 4-8:
            1.    miejsce – 5b
            2.    m. – 6a
            3.    m. – 4a i  5a


            Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. 

            Grażyna Makuła
             

          • Zapraszamy na blog Kacpra

          • Zapraszamy Wszystkich do odwiedzenia bloga ucznia naszej szkoły Kacpra Partyki „Szept Ciszy”.

            Kacper opowiada w nim o sobie, swoim życiu, pasjach i marzeniach. Jest to okazja, by poznać rzeczywistość osoby z autyzmem, zobaczyć jej świat od wewnątrz.

            Wszystkich serdecznie zapraszamy!

             

            https://szeptciszyblog.blogspot.com/

          • Wyjazd na Uniwersytet Jagielloński

          • Uczniowie klas VIII i VII,  podczas realizowanego w  naszej szkole  projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – Grant 3” uczestniczyli w pokazie na Wydziale Chemii UJ ,,Chemik na miejsc zbrodni”.

                  Podczas pokazu uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na pytania: Po co chemik jest na miejscu zbrodni? Jakie doświadczenia wykonuje, co ze sobą zabiera oraz czy techniki wykorzystywane w filmach sprawdzają się w rzeczywistości.
            Omawiane przez prowadzących techniki zostały zilustrowane różnymi doświadczeniami połączonymi z omówieniem teorii pomocnej w zrozumieniu obserwacji.
                  Było to dla uczniów interesujące przeżycie i pokazało jak różne, często bardzo praktyczne zastosowanie ma wiedza chemiczna.

          • Wycieczka do Muzeum Iluzji

          •  

            Dnia 19 kwietnia klasa III, biorąca udział w projekcie „Małopolskiej tarczy Antykryzysowej” wspierającej szkoły, była na wycieczce w Krakowie, w Muzeum Iluzji.

            Muzeum Iluzji to przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami.

            Wycieczka bardzo się podobała. Uczniowie z zaangażowaniem odkrywali sekrety niesamowitego świata iluzji oraz pogłębiali swoją wiedzę obserwując ciekawe zjawiska. Zrozumieli znaczenie pojęcia iluzja. Doznali niesamowitych wrażeń niewłaściwej interpretacji widzianego zjawiska.

          • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/24

          • Informacja o utworzeniu w roku szkolnym 2023/24 dodatkowego oddziału przedszkolnego

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni informuję, że decyzją Wójta Gminy Pcim w roku szkolnym 2023/24 zostaje utworzony dodatkowy oddział przedszkolny.

            Wszyscy kandydaci, którzy złożyli wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola a nie zostali przyjęci, w celu zapisania dziecka do przedszkola zobowiązani są do złożenia w sekretariacie szkoły od 11.04.2023 r. do dnia 13.04.2023 r. do godz. 14.30  dokumentu  „Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola przy Szkole Podstawowej w Trzebuni na rok szkolny 2023/24”.

            Dokument można pobrać z linku poniżej

            POTWIERDZENIE_WOLI-_oddzialy_przedszkolne.pdf

            lub z sekretariatu szkoły.

             

             

            Dyrektor szkoły

          • „Kapelusz Pani Wiosny”

          • Wszystkie kapelusze, które zostały zgłoszone na konkurs  zorganizowany z okazji pierwszego dnia wiosny były  bardzo oryginalnie i niezwykle starannie wykonane, dlatego jury postanowiło je wszystkie nagrodzić.

            29 marca br. dyrektor szkoły p. Waldemar Mosór i wicedyrektorka szkoły
            p. Agnieszka Nowików wręczyli wszystkim laureatom dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

            Wszystkim laureatom i ich rodzicom gratulujemy!

          • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

          • 28 marca br. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami zwiedzali Kopalnię Soli

            w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię ciemnym szybem Campi.  Zjazd windą na głębokość 212 m zrobił na niektórych dzieciach duże wrażenie. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, a po drodze można było zobaczyć wiele niezwykłych,   ciekawych i zagadkowych miejsc. Podziwialiśmy również stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Spotkaliśmy też dobrego ducha kopalni, Skarbnika, który opiekował się górnikami oraz turystami. Skarbnik opowiedział nam wiele ciekawych historii i każdemu uczestnikowi wycieczki wręczył  woreczek z solą. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn 250 m pod ziemią na zabawie i grze w piłkę na dużej sali gimnastycznej. Tutaj też uczniowie zakupili pamiątki, mieli czas na odpoczynek i posiłek.

            Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem.

          • Witamy wiosnę!

          • W tym roku klasy I-III powitały wiosnę zdrowo i wesoło. Dzieci samodzielnie wykonały zdrowe, wiosenne kanapki wykorzystując tylko zdrowe produkty.
            Podczas prezentacji i konsumpcji kanapek przy wspólnym stole uczniowie zwracali uwagę na wartości odżywcze swoich zdrowych przekąsek, ale i na kulturę jedzenia. Kanapeczki były piękne i smaczne.

            Z nadejściem wiosny dzieci postanowiły też nakryć głowę Pani Wiosny ozdobnym, wiosennym kapeluszem. Zadanie polegało na wykonaniu kapelusza dla Pani Wiosny w formie przestrzennej wykorzystując dowolne materiały. Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Wiosna otrzymała w prezencie ponad 30 wyjątkowych kapeluszy. Każdy kapelusz był oryginalny i kolorowy. Wszystkie prace były piękne i w wykonanie każdej z nich włożono wiele wysiłku.
            Za wykonanie kapelusza nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie.

            Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna zagości u nas już na dobre.

            Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wspaniałe pomysły i ogromne zaangażowanie.

            Wychowawcy klas I-III

          • Zmiany organizacyjne

          • Od dzisiaj 06 marca br. sekretariat szkoły, wrócił na swoje dawne miejsce tj. na parterze, na wprost wejścia głównego. Wejście do sekretariatu wejściem obok sali gimnmastyczej, korytarzem obok szatni lub przez przedszkole. 

          • Święto liczby Pi w naszej szkole

          •  „Podziwu godna liczba Pi

            trzy koma jeden cztery jeden.
            Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe
            pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy …”

            – tak o liczbie Pi pisze w swym wierszu noblistka Wisława Szymborska.

            Wcale nas to nie dziwi, gdyż liczba Pi to jedno z bardziej niezwykłych i fascynujących matematycznych zjawisk.

               Liczba π jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb. 

            Liczba π definiowana jest między innymi jako stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się π jako 3,14, ale liczba π ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.

            W ramach obchodów święta liczby Pi uczniowie klas IV-VIII przemierzając szkolne korytarze utworzyli żywe rozwinięcie liczby π, a na sali gimnastycznej próbowali przedstawić liczbę π w postaci barwnej spirali, wzorowanej na spirali kanadyjskiego uczonego Martina Krzywińskiego.

            Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę;)

            Krótka fotorelacja została sporządzona przez uczniów z użyciem sprzętu z projektu  #LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości

          •   Sukces Oliwii Tekieli  z 5a w konkursie na najciekawszy głos radiowy

          •    3 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie odbyła się uroczysta Gala Laureatów II Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na najciekawszy głos radiowy "HALO, HALO... TU RADIO!".

            Tematem przewodnim tej edycji była „miłość”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać fragment tekstu traktujący o miłości, pochodzący z utworu literackiego , następnie zinterpretować fragment głosowo i wysłać swoje nagranie do oceny konkursowej.

             Miło nam poinformować, że  Oliwia Tekieli  zajęła 3. miejsce i nagrała swój występ w radio.

          • Bezpieczeństwo w internecie

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Orange.

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online praz promocję pozytywnego wykorzystania internetu.

          • Dzień Żołnierzy Wyklętych

          •  1 marca 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca żołnierzy walczących po II wojnie światowej o demokratyczną Polskę- Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy "drugiej konspiracji." Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 5a i 6a , wzbogacony prezentacją multimedialną , przypomniał uczniom i nauczycielom smutne i nierzadko drastyczne karty polskiej historii.    Przesłanie, które odczytujemy z losów prześladowanych , torturowanych i zabitych żołnierzy umacnia nasze poczucie tożsamości i buduje postawy patriotyczne.

    • Partnerzy

      • EduPage
      • Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych TALENT
      • Gminny Ośrodek Kultury w Pcimiu
      • Librus
    • Sprawdź stan powietrza

      Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

      Kliknij w link poniżej

      Zobacz aktualne pomiary czystości powietrza w Trzebuni

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej