• SPInKA

• Program realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Szkolny Punkt Informacji i Kariery

„ SPInka”

Drodzy uczniowie i rodzice

Chciałabym poinformować, że w naszej szkole działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInka) w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego  w Małopolsce”, którego  celem jest  podniesienie u uczniów małopolskich szkół podstawowych zdolności do podejmowania właściwych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.  W gabinecie SPInki (sala nr 14 dawnego Gimnazjum) do dyspozycji Państwa dzieci są liczne materiały i pomoce z zakresu doradztwa zawodowego dzięki, którym             uczeń:

• Zapozna się z ofertą szkół średnich i branżowych,
        • Pozna zasady rekrutacji do szkół,
        • Zapozna się z modułami doradztwa zawodowego: samopoznanie, zawodoznawstwo, rynek edukacji i pracy, planowanie.
        • Ma możliwość skorzystania ze wsparcia  przez (wypożyczenie materiałów, rozmowa z doradcą szkolnym itp.)
        • Klasy VIII może wziąć udział w Festiwalu zawodów w roku 2021 on-line lub na miejscu ( w zależności od wytycznych epidemiologicznych)

W okresie pandemii CoVid 19 działalność doradcza punktu odbywa się drogą elektroniczną przez Librus lub Teams we wtorki od  10.55- 11.40 lub po zajęciach grupowych w piątki o 15.30 po wcześniejszym umówieniu się.

Zachęcamy do skorzystania z punktu SPInki!

Małgorzata Michalik

ÓSMOKLASISTO!

Zapraszam wszystkich Uczniów klasy 8 i ich Rodziców do skorzystania z informatora o zawodach szkolnictwa branżowego w formie elektronicznej. Znajdziecie tam szczegółowy opis 219 zawodów, podzielonych na 32 branże. Szczegółowo, ale w bardzo przejrzysty sposób opisane są kwalifikacje, zadania i czynności zawodowe, predyspozycje do wykonywania zawodu, warunki pracy i możliwości zatrudnienia.  Grafika przedstawia ścieżkę kształcenia, czyli jakie szkoły wybrać, aby pracować w wymarzonym zawodzie oraz mapę Polski z zaznaczonymi szkołami kształcącymi w wybranym kierunku. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tym informatorem.

M. Michalik